Mnohonásobní účastníci 48HFP

Producenti 48HFP Praha

David Schöbl a Štěpán Etrych mnohokrát absolvovali 48HFP jako filmaři, soutěž tedy znají velmi dobře. Oba se kdysi poznali právě během pražské „osmačtyřicítky“, kde soutěžili každý se svým týmem, síly pak měřili také při prvním ročníku 48HFP v Bratislavě. V roce 2017 David již v roli městského producenta přivedl tento filmový maraton také do Brna. Nyní se spolu se Štěpánem stal producentem pražské „osmačtyřicítky“.

David Schöbl

Filmový producent, režisér, tanečník

Film spojuje vše, co má David rád: hudbu, grafiku a vizuálnost, vyprávění příběhů, předávání emocí a propojování lidí. Filmu se věnuje od studia na Masarykově Univerzitě, kde po absolvování základů audiovizuální tvorby studium opustil a od té doby se věnuje filmu naplno na vlastní pěst. Coby filmař absolvoval 48HFP celkem pětkrát. Krom více než 20 krátkých filmů jsou jeho největšími úspěchy natočení celovečerního filmu „Legend Within“ během 48 dní na pěti kontinentech a získání souhlasu k zapsání českého rekordu za tento počin.

Štěpán Etrych

Novinář, muzikant a filmař

Žurnalistiku vystudoval na Univerzitě Karlově a pracuje jako šéfeditor Hospodářských novin, hrát na kytaru a natáčet filmy se Štěpán naučil sám. V roce 2007 založil malé nezávislé filmové studio Aquarius Pictures, v němž působí jako režisér, scenárista, kameraman i střihač. Pod značkou Aquarius Pictures dosud natočil 14 krátkých snímků, které se promítaly na více než 200 filmových festivalech v 45 zemích a získaly na nich 35 ocenění. Se svým týmem se šestkrát zúčastnil 48HFP ve třech různých městech a v každém získal diváckou cenu.